Фляги Primus TrailBottle.
Нові фляги компанії Primus TrailBottle з нержавіючої сталі та пластику Тритан зовсім недавно надійшли на ринок України, замість алюмінієвих фляг та фляг з нержавіючої сталі, старого зразка, в одноколірному чорному виконанні. Нові фляги мають чотири кольори та форму звужену донизу, що вже стала класичною для термосів Primus.
Якщо без їжі людина може протриматися до тижня, без води значно менше - це знають усі. Збереження та транспортування води під час занять спортом, подорожей та походів завжди дуже актуальне. Багато хто вирішує ці питання просто використовуючи пластикові пляшки від питної води. Таке рішення має свої плюси та мінуси. Я ж хочу розповісти про спеціалізоване та продумане рішення – фляги Primus TrailBottle. Це новинки на ринку, про них мало хто чув, тому намагатимусь розповісти докладніше про свої враження.
Раніше у модельному ряді компанії Primus були фляги виконані з алюмінію. Алюміній добрий, легкий матеріал. Але компанія вирішила замінити алюміній на спеціальний пластик Tritan та нержавіючу сталь (stainless steel 18/8). Як на мене, правильно, що компанія відмовилася від алюмінію. У мене у використанні є дві алюмінієві фляги іншого виробника, і можу сказати що я ними не дуже задоволений - через 0,5-1 день вода набувала затхлого запаху у флязі (фляги фірмові з покриттям усередині). Водночас платикова пляшка Nalgen такого запаху не додавала, тож порівнювати з чим мені було.
Нові фляги Primus виконані з пластику Тритану (Tritan) це прозорий, удароміцний пластик. Особливості матеріалу Tritan такі:
- Екологічність - не містить шкідливих хімічних сполук, не взаємодіє з напоями навіть при високих температурах;
- Довговічність - вироби служать набагато довше в порівнянні з іншими подібними матеріалами;
- не зберігає запахи;
- стійкість до утворення плям - внаслідок цього виробу навіть після тривалого використання виглядають як нові;
- максимальна прозорість – порівняно з пляшками з інших видів пластику, вони є абсолютно прозорими;
- виняткова міцність і стійкість до ударів - немає ризику розбити та поранитися уламками
Ну а що таке харчова сталь нержавіюча думаю всі знають, так само як і її властивість не вступати в реакцію з продуктами.
Знайомитись я вирішив відразу з усіма флягами – вони бувають об'ємом 0,6 та 1 літр, із пластику та нержавійки.
Відрізняються фляги об'ємом, вагою, матеріалом, кольором, а от заливна горловина та кришка однакові.
Форма фляг однакова - перевернутий та усічений конус. Ця форма по зав'яленню Primus обрана щоб фляга краще трималася в руці (не вислизала), зручніше було засовувати в кишеню рюкзака або вже заповнений рюкзак.
Почнемо з пляшок із пластику Tritan. У каталозі компанії заявлено, що фляги бувають 4-х кольорів (чорний, червоний, зелений, блакитний). Вага 0,6/1л пляшки 120/170г.
Питна горловина виконана з внутрішнім різьбленням - як на мене це дуже вдале рішення. Якщо запивати їжу з такої фляги, то крихти з губ не потраплять на різьблення, і очистити пряму горловину простіше, ніж на якій зовнішнє різьблення. Так само з вузької головини простіше наливати воду в посуд тонким струмком. Заявлено сумісність різьблення питної горловини з різьбленням туристичних фільтрів, але перевірити це на даний момент я не можу. Але ідея правильна – Ви можете заповнювати флягу одразу з фільтра без проміжного посуду.
Питна горловина виконана з внутрішнім різьбленням - як на мене це дуже вдале рішення. Якщо запивати їжу з такої фляги, то крихти з губ не потраплять на різьблення, і очистити пряму горловину простіше, ніж на якій зовнішнє різьблення. Так само з вузької головини простіше наливати воду в посуд тонким струмком. Заявлено сумісність різьблення питної горловини з різьбленням туристичних фільтрів, але перевірити це на даний момент я не можу. Але ідея правильна – Ви можете заповнювати флягу одразу з фільтра без проміжного посуду.
Окремо можна звернути увагу на ремінець, яким прив'язана маленька кришка до великої. Матеріал схожий на прогумовану тканину. Кріпиться він на "гвоздик", але сама стрічка пропущена через плоский отвір - навантаження буде рівномірно розподілятися і менше ймовірність обриву з місця кріплення. Стрічка кріпиться на поворотному кільці і маленька кришка вільно обертається, незручностей з відкриттям/закриттям фляги немає.
За цей ремінець можна перенести кілька фляг відразу - якщо в руку всі не поміщаються. Причому про те, що це транспортувальний ремінець говорить сам виробник.
Фляги з нержавіючої сталі важчі за пластикові – 180/225 грам.
Оскільки фляги не прозорі, то на них немає мірних поділів, а ось логотип на місці. Кольори ті самі - чорний, червоний, блакитний, зелений. Кришки ті самі, що і на пластикових флягах. Літрова фляга з нержавіючої сталі трохи нижче ніж пластикова, але об'єм у неї той самий (товщина стінок із пластику більше ніж сталі).
Фляга повністю зі сталі, всередині видно голий метал, зварний шов і штампування маркування на дні. Різьблення для кришки менш виразне ніж на пластиковій флязі, але на герметичності це не позначається, кришка тримає добре.
Покриті фляги, як на мене, порошковою фарбою. Наскільки вона добре тримається покаже тільки час, але навіть якщо десь подряпається, то на властивостях фляги це ніяк не позначиться, хіба що на зовнішньому вигляді. Поки ж покриття ціле і взагалі не викликає враження дешевого, воно злегка шорстке. Можливо я не правий, але було б цікаво побачити флягу з нержавіючої сталі без покриття щоб її можна було ставити на газовий туристичний пальник. Передбачаючи питання як її знімати - обмотавши чимось або за допомогою мультитула.
Спробую озвучити плюси та мінуси кожного з матеріалів. Пластик легший, прозорий, гарний, видно, скільки води залишилося у флязі. Нержавіюча сталь важча, зате точно міцніша, точно не боїться гарячих продуктів (якщо Ви все ж таки не довіряєте заяві виробника про якість пластику Tritan). Ще мені здається в пластиці рідина довше зберігає свою температуру (пластик товстий і в нього менше тепловодність ніж у сталі). І навпаки в стали простіше нагріти рідину поставивши флягу біля джерела тепла.
У використанні фляги дуже сподобалися - вони чудово поміщаються у зовнішні кишені рюкзака, сумки. Якщо Ви бійник що фляга випаде, то її можна підстархувати карабінчиком або стропою через петлю якої прив'язана кришка.
Яку флягу вибрати пластик чи нержавіючий матеріал - тут складно відповісти, і простіше сказати купуйте обидві. Відштовхуватися варто не тільки від переваг за матеріалами та обсягом, але і від того, де і як буде використовуватися фляга. Якщо для занять спортом то пластик - щоб було видно скільки води залишилося. Якщо для робітників де є ризик придавити або вдарити флягу, то нержавіюча сталь цікавіша.
Під час використання пляшки показали і показують себе добре – запаху у води у флягах не з'являється. Після використання та миття запах раніше використаного продукту не залишається.
По сравнению с конкурентами - про алюминий я уже сказал что он лично мне не нравится. Ближайший конкурент Nalgen - он реже встречается на рынке, горло только широкое, при питье не очень удобно, по цене дороже. К нему конечно много аксессуаров, но онивстречаются еще реже чем сами бутылки. Но если они у Вас есть, то с Primus будет полная совместимость. А вот крышка Primus хоть и подходит к Nalgen, но герметичность последней не обеспечит - резьба у Primus выше.
Для тех же кто любит брать в походы флягу с кружкой то тут так же не будет проблем - фляга отлично влазит в стандартную 0,5л кружку и даже в нестандартный 0,71л котелок.
Так само 1л пластикова фляга поміщається в алюмінієве вело кріплення (до якого влазить 1л пластикова пляшка), але це крайній варіант використання - фляга дуже швидко подряпається і покриється темними смугами від алюмінію.
Фліги Primus дуже цікаві і їх можна сміливо рекомендувати до покупки, а також розглядати як корисний подарунок. Особливо мені сподобався їхній варіант з нержавіючої сталі. З мінусів я би назвав поки що вони зараз мало де зустрічаються в магазинах оскільки це новий продукт, що тільки що з'явився на ринку. Ще з цими флягами компанією Primus були представлені вакумні фляги 0,5 та 0,8л. Вони звичайної циліндричної форми, а не конусоподібної і мають лише широку кришку без вузької питної горловини. По суті це спрощений термос, який дозволить довше зберегти температуру рідини.